Asansörlü Taşıma

Asansörlü taşıma evden eve nakliyat firmaları tarafından kullanılan bir taşımacılık şeklidir. Seyyar asansör denilen ürün evlerin balkon ya da pencerelerine kurulmaktadır. Motor yardımıyla çalışarak eşyaların indirilmesi ya da çıkarılması için tercih edilir. Asansörlü taşımacılık yapılması için evin yola bakan bir penceresinin ya da balkonunun olması şarttır. Dar olan sokaklarda kamyon konumlamadığı için asansör de kurulamamaktadır. […]

user

Asansörlü taşıma evden eve nakliyat firmaları tarafından kullanılan bir taşımacılık şeklidir. Seyyar asansör denilen ürün evlerin balkon ya da pencerelerine kurulmaktadır. Motor yardımıyla çalışarak eşyaların indirilmesi ya da çıkarılması için tercih edilir. Asansörlü taşımacılık yapılması için evin yola bakan bir penceresinin ya da balkonunun olması şarttır. Dar olan sokaklarda kamyon konumlamadığı için asansör de kurulamamaktadır. Bu asansörler çok yüksek katlı binalardan bile eşya indirilmesini sağlamaktadır. Asansörün uzunluğu bina katına göre ayarlanabilir. Yeni yapılan inşaatlara malzeme çıkarılması konusunda da asansörden faydalanılır.

Asansörlü Taşıma Nasıl Yapılır?

Asansörlü taşıma nasıl yapılır konusunda bilgi vermek gerekirse; yukarıda ve kamyonda bulunan kişilerin talimatları ile bu taşımacılık yapılmaktadır. Paketlenen eşyalar asansöre yerleştirilir ve bütün güvenlik önlemleri alınır. Motorun çalışmasıyla eşya aşağıya doğru iner. Kamyonda bulunan kişiler de bu eşyayı alarak kamyona yerleşim sağlar. Gidilen yerde kamyondaki eşyalar asansöre yerleştirilir ve daireye çıkarılır. Asansörlü taşıma kişilere ve evden eve nakliyat firmalarına büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda oldukça tercih edilen bir sistem olarak popülerliğini de korumaktadır.

Asansörlü Taşıma Avantajları Nelerdir?

Asansörlü taşıma avantajları oldukça fazladır. Öncelikle az personelle çok sayıda eşyanın kamyona yerleştirilmesi ve yeni eve götürülüp çıkarılması oldukça kolaydır. Çok kısa sürede taşınma işlemi asansör yardımıyla gerçekleşmektedir. Eşyaların zarar görme ihtimali oldukça düşüktür. Merdivenden indirilmek zorunda kalınan eşyalar özellikle merdiven dönemeçlerinde darbe alabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için asansörlü taşıma kişilere büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca merdivenden indirilen eşyalar taşınma esnasında bazı gürültülere ve çevre kirliliğine yol açmaktadır. Asansörlü taşıma ile bunun önüne de geçilmektedir.

Asansörlü Taşıma Önemi

Asansörlü taşıma önemi konusunda ilk öncelikli konu güvenli bir şekilde eşyaların taşınmasıdır. Kişilerin eşyaları kendilerine göre oldukça değerlidir. Neticede maddi değerleri de yüksektir. Onların hasar görmesi istenmeyen bir durumdur. Asansörlü taşıma ile eşyalar güvenle taşınmaktadır. Evden eve nakliyat firmaları asansörlü taşımacılığın yanında sigortalı taşımacılık hizmetlerini de kişilere sunarak güvenli bir şekilde nakliye hizmeti sunmaktadırlar. Sigortalanan eşyalarda oluşacak hasarlar böylelikle sigorta şirketince karşılanmaktadır.

Asansörlü Taşıma Fiyatları

Asansörlü taşıma fiyatları firmadan firmaya değişebilmektedir. Asansörün kapasitesi, verilecek hizmet, taşınacak eşyaların azlık çokluk derecesi, kaçıncı kattan eşya indirilecek ve çıkartılacak konuları asansörlü taşıma fiyatlarını etkilemektedir. Kişiler farklı firmalardan fiyat teklifi alarak kendilerine uygun olanı tercih edebilirler. Ama bu konuda deneyimli ve işinde uzman olan firmayı tercih etmek de oldukça önemlidir.