Beyaz Eşya Satıcı Fiyatları

Beyaz eşya satıcı fiyatları belirlenirken birçok farklı etken devreye girmektedir. Beyaz eşyanın markası, kaç taksit alınacağı, Beyaz eşya satıcısının konumu veya ürünün enerji tasarruf düzeyleri gibi birçok farklı noktayı sıralayabiliriz. Aynı zamanda ithal gelen ürünlerde uygulanan gümrük vergisi, mevcut döviz kurları ve enflasyonun yükselmesi de fiyatlarda değişikliğe neden olan ana etkenlerdir. Beyaz Eşya Nedir? Beyaz […]

user

Beyaz eşya satıcı fiyatları belirlenirken birçok farklı etken devreye girmektedir. Beyaz eşyanın markası, kaç taksit alınacağı, Beyaz eşya satıcısının konumu veya ürünün enerji tasarruf düzeyleri gibi birçok farklı noktayı sıralayabiliriz. Aynı zamanda ithal gelen ürünlerde uygulanan gümrük vergisi, mevcut döviz kurları ve enflasyonun yükselmesi de fiyatlarda değişikliğe neden olan ana etkenlerdir.

Beyaz Eşya Nedir?

Beyaz eşyalar kendi başlarına bir kategoriyi oluştururlar. Bu kategori buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, derin dondurucu, bulaşık makinesi, fırın, elektrikli, ocak aspiratör, süpürge, klima ve benzeri ev aletlerinden oluşmaktadır. Aslında beyaz eşya ismi Geçmişten günümüze ulaşmış bir kavramdır. Hayatımıza 20.yüz yılda giriş yapan ev eşyaları her anlamda hayatımızı kolaylaştırmıştır. Beyaz eşyalar ilk üretildikleri dönemde genellikle dış kısımları beyaz renkte olduğu için isimleri halen beyaz eşya olarak anılmaktadır birçok bilimsel araştırmaya göre ise herhangi bir toplumun kalkınma seviyesi ile beyaz eşya kullanımı arasında bağlantı bulunmuştur. Genellikle gelişmiş toplumlar az gelişmiş toplumlara oranla çok daha fazla beyaz eşya kullanmaktadır. İsimleri halen beyaz olarak kalmış olsa da pahalı olan beyaz eşyalarda genellikle gri ve gri tonları kullanılır en alt segment ürünler ise halen beyaz renktedir.

Beyaz Eşyanın Günlük Hayatta Önemi Nedir?

Beyaz eşyalar hayatımızı her anlamda kolaylaştırmaktadır. Modern dünyada beyaz eşya olmadan bir hayat düşünmemiz imkansızdır. Buzdolabının olmadığı bir dünya da yemekleri günlük olarak tüketmemiz, çamaşır makinesinin olmadığı bir dünya da ise Saatlerce elde çamaşır yıkamak zorunda kalmamız olasıydı. Aynı şekilde çamaşırları çamaşır makinesi ile bulaşıkları da bulaşık makinesi ile yıkamak el ile yıkamaktan defalarca daha az su tüketmekte ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Beyaz Eşya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşya alırken tüketicinin ilk öncelliklerinden biri enerji tüketimidir. Genellikle bütün cihazların belli bir enerji harcama oranı bulunmaktadır ve dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. A ‘dan başlayıp F’ e kadar gitmektedir ve A grubu ise kendi için A+, A++ vb. sıralama gitmektedir. A harfine gidildikçe elektrik tüketimi azalmaktadır. Aynı zamanda çamaşır makinesi alırken makinenin toplam alabileceği kg miktarı önemlidir. Ailede yaşayan kişi sayısı ne kadar çok ise o kadar fazla çamaşır alan makinelere bakmak sizin yararınıza olacaktır. Aynı zamanda beyaz eşya markasının teknik servis desteğinin iyi olması o markayı tercih etmek için önemli bir nedendir. Bu şekilde herhangi bir arza yaşamanız durumunda mağduriyet yaşama olasılığınız en aza iner.

Beyaz Eşya Satıcıları Fiyatları

Beyaz eşya fiyatları genelde eşyanın toplam alabildiği yük kapasitesine, uygulanan vergilere ve mevcut kurlara göre değişiklik göstermektedir. Birçok farklı etken mevcut fiyatı belirlemektedir. Set halinde alındığında genellikle beyaz eşyaların fiyatı düşmektedir. Aynı şekilde belli aralıklarla gelen ötv indirimleri birçok konudan tüketiciye avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda durumu olmayan tüketiciler için spot beyaz eşyalar önemli bir avantajdır.