Cam Gravür Vitray Fiyatları

Fiyatlar metrekare başına değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemeler de fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Cam gravür vitray fiyatları konusunda cam gravür modelleri ve vitray tasarımları da fiyatların değişmesinde önemli etkiler sağlamaktadır. Kullanımlarına bağlı olarak da fiyatlar da farklılıklar gözlenmektedir. Onun dışında fiyatlar gayet ideal bulunmaktadır. Cam gravür vitraylar çoğu yerde kullanılmaktadır. Örneğin pencerelerde ve kapılarda. Cam […]

user

Fiyatlar metrekare başına değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemeler de fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Cam gravür vitray fiyatları konusunda cam gravür modelleri ve vitray tasarımları da fiyatların değişmesinde önemli etkiler sağlamaktadır. Kullanımlarına bağlı olarak da fiyatlar da farklılıklar gözlenmektedir. Onun dışında fiyatlar gayet ideal bulunmaktadır. Cam gravür vitraylar çoğu yerde kullanılmaktadır. Örneğin pencerelerde ve kapılarda. Cam gravür vitrayların fiyatlarını kısaca kullanılan malzeme, büyüklük, boyutları, kullanılan boya malzemeleri, modeller ve tasarımlar etkilemektedir. Boyutlar büyüdüğünde malzeme kullanımı da arttığında fiyatlarda artmaktadır. Fiyatları etkileyen diğer bir madde ise üzerine çizilen tasarımdır. Tasarım ne kadar detaylı ise fiyat o kadar artmaktadır. Detayları az olan cam gravür vitrayların fiyatları diğerlerine göre daha ucuzdur.

Cam Gravür Nedir?

Gravür aslında bir sanat dalıdır. Geçmişi on beşinci yüzyıla kadar dayanmaktadır. Hollanda da ortaya çıkan Gravür sanatı aslında bir baskı tekniğidir. Cam gravür ise baskı tekniği uygulanan yerin cam olduğu anlamına gelmektedir. Bu da cam gravür vitray fiyatları konusunu etkilemektedir.  Gravür sanatının ilk çıkışı sadece din üzerine olmuştur. Zamanla bu akım bir sanata dönüşmüştür. Camın üzerine farklı renklerde boyalar sürülür. Ardından boya kuruduktan sonra üzeri kazınır ve ortaya farklı bir renk çıkar. Cam gravür sanatı bu tekniğinden dolayı oyma ve kazıma sanat dalları arasına girmiştir. Gravür, kazıma plakası olarak kullanılan bir malzemedir. Oyma da ise baskı tabakasında boya oyulması işlemine denilmektedir.

Cam Gravür Baskı Nasıl Yapılır?

Öncelikle gravür olarak yapılması beklenen çizim belirlenir ve taslağı çizilir. İkincisi gravürü baskılanacak yer belirlenir ki cam dışında malzemeler de kullanılmaktadır. Fakat cam gravüründe baskı olarak sadece cam kullanılır. Bunun üzerine gravür seti temin edilir. Bu set sayesinde cam ve diğer malzemeden yapılmış levhalardan gravür sanatı uygulanabilmektedir. Bu makinalar yüksek devirde dönerek çalışmaktadırlar. Seçilen makine ve gravür levhası seçiminin yanında önemli olan diğer materyal ise gravür ucudur. Cam levha üzerinde desen çiziminde çeşitli yöntemler kullanılabilmektedir. Hangi yöntemin tercih edileceği kişinin kendi iradesine kalmıştır. Kazma ve oyma yöntemlerinin hepsi bu makine ile yapılmaktadır. Baskı çeşitleri de cam gravür vitray fiyatları konusunu etkilemektedir.

Cam Gravür Vitray Fiyatları

Fiyatlar birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin cam gravür vitray fiyatları konusunda boyutlarının büyük olması fiyatı arttırırken, boyutlarının küçük olması fiyatlarda azalmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda kullanılan malzemeye bağlı olarak da fiyatlar arasında değişikli olacaktır. Cam gravür vitrayın yapılış şekli de fiyatları etkileyecektir. Fiyatlar cam gravür vitrayların metrekaresine bağlı olarak azalıp artmaktadır. Kullanılan boyanın kalitesine bağlı olarak da fiyatlar etkilenebilmektedir. Cam gravür vitray da kullanılan tasarımın detaylı olup olmaması da fiyatları etkileyen diğer faktörlerdir. Cam gravür vitray yapımında kullanılan teknikler de fiyatları etkilemektedir. Özetle cam gravür vitrayın üzerinden geçmiş olduğu işlemlere ve boyutlarına bağlı olarak fiyatlar arasında azalma veya artma olabilmektedir. Onun dışında cam gravür fiyatları uygun fiyata satılmaktadır.