Çiçekçi Fiyatları

Çiçekçi Fiyatları belirlenirken genellikle çeşitli faktörler nedeniyle büyük farklar oluşabilmektir çiçeğin boyutu yetiştiği ülke ve çiçek türünün enderliği ve kullanılan toprak başlıca etkenler olarak sıralanabilir. Çiçekçiler arasında ki fiyat farkı ise genellikle çiçeğin yetiştirilme kalitesi, Çiçekçinin bulunduğu konum ve buna bağlı masraflar, Ürün yetiştirme hızında ki farklılıklar diye sıralanabilir. Örnek olarak Kadupul Çiçeğini ele alalım […]

user

Çiçekçi Fiyatları belirlenirken genellikle çeşitli faktörler nedeniyle büyük farklar oluşabilmektir çiçeğin boyutu yetiştiği ülke ve çiçek türünün enderliği ve kullanılan toprak başlıca etkenler olarak sıralanabilir. Çiçekçiler arasında ki fiyat farkı ise genellikle çiçeğin yetiştirilme kalitesi, Çiçekçinin bulunduğu konum ve buna bağlı masraflar, Ürün yetiştirme hızında ki farklılıklar diye sıralanabilir. Örnek olarak Kadupul Çiçeğini ele alalım bu çiçeğin paha biçilemez olmasının nedeni nadir olmasıyla alakalı değil bu çiçeğin ona zarar verilmeden toplanılmasının imkansız olmasındandır. Bu çiçeğin ömrü sadece 4 saattir ve bu çiçek gün doğmadan ölür. Ve üzgünüz ki bu çiçek hiçbir çiçekçide bulunmamaktadır çünkü açtıktan çok kısa bir süre sonra hızlıca ölür.

Çiçek Nedir?

Çiçekler aslında birçok özelliğiyle başlı başına kendi dünyasına sahiptir. Birçok çiçek kendine özel şekillere ve geometriye sahiptir ve bu gizem tam olarak çözülebilmiş değildir. Çiçekler hem erkek ve hem de dişi cinsiyetli olmak üzere iki farklı çeşit sahiptir. Erkek çiçekteki tozlar rüzgar, arılar veya kelebekler yardımı ile dişi sineğin üstüne gider ve bu şekilde ürerler. Çiçekler aynı zamanda birçok yemekte kullanılabilir, reçeli yapılabilir hatta salatada bile kullanılabilirler. Aynı zamanda çiçekler belli dini inançlar ve kültürler için kutsal kabul edilmiştir. Çiçek türleri genelde geniş bir renk skalasına ve birden çok şekle sahip oldukları her insanın sevebileceği türden bir çiçek vardır. Aynı zamanda unutulmamalıdır ki çiçekler romantizmin ve sevginin en önemli sembollerinden biridir.

Çiçek Nasıl Yetiştirilir?

Evde çiçek yetiştirmek evimizin estetiği ve çiçeklerin oksijen üretimi açısından önemlidir. Hatta bazı çiçek türleri alerjik rahatsızlığı olan bireylere de iyi gelmektedir. Çiçek yetiştirirken başlıca dikkat etmemiz gereken unsurlardan biri eğer aldığımız çiçek türü gölgelik ortamları seviyorsa gölge bir alan yaratmak eğer güneş alan yerleri seviyorsa evde güneşi en çok alan pencereden güneşin en ideal geldiği açıya bırakmaktır. Sulama işlemi burada büyük bir önem arz etmektedir çoğu çiçek türü aşırı sulamadan dolayı ölebilir ya da solabilirler. Genellikle toprağı elimizle kontrol etmemiz ve toprak elimize kuru gelirse sulamamız gerekir. Her türün kendine özel gübresi bulunur. Bunları kullanmak çiçeğinizi daha uzun ömürlü ve sağlıklı yetiştirmek için gereklidir.

Çiçekçi Fiyatları

Çiçekçi Fiyatları genelde birçok farklı unsur ve duruma göre değişiklik göstermektedir. Her çiçek türünün kendine has bir nadirliği ve değeri bulunmaktadır. Bazı çiçek türleri ülkemizde yetişmediği için ithal edilmeli ve hem taşınırken hem de saklanırken solmaması için özen gösterilmektedir. Her evin bahçesinde yetişen bir gül ile Safran çiçeği aynı fiyata sahip olmayacaktır. Aynı zamanda sevgililer günü ile anneler günü gibi özel günlerde talep yüksek olacağı için fiyatlarda buna paralel olarak yükselecektir. Aynı zamanda çiçeğin yanındaki süslemeler, Katıldığı buket ve içindeki çeşitlilik ile hediye için bukete yapılacak estetik dokunuşlarda fiyatlarda farklılıklara neden olabilmektedir.