Mezarcılık İşleri , fiyatları ve ustalığı

Yaşam boyunca belki de her zaman ihtiyacımız olan ancak göz ardı ettiğimiz mezarcılık işleri öyle zamanlar geliyor ki bizi derin bir araştırmaya sürükleyebiliyor. Mezarlıklar başta Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından olmak üzere dernekler ve hayırsever iş insanları tarafından zaman zaman bakımı yaptırılan ve düzenlenen yerler olmakla birlikte mezarlara müdahale sadece kişinin yakını veya hayırseverler tarafından yaptırılabilmektedir. Kaliteli […]

user

Yaşam boyunca belki de her zaman ihtiyacımız olan ancak göz ardı ettiğimiz mezarcılık işleri öyle zamanlar geliyor ki bizi derin bir araştırmaya sürükleyebiliyor. Mezarlıklar başta Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından olmak üzere dernekler ve hayırsever iş insanları tarafından zaman zaman bakımı yaptırılan ve düzenlenen yerler olmakla birlikte mezarlara müdahale sadece kişinin yakını veya hayırseverler tarafından yaptırılabilmektedir.

Kaliteli mezar firmaları tarafından yapılan mezarlar, söz konusu mezarcılık olduğu zaman ilk aranan firmalar olmaktadır.

Ucuz mezar yapımı için firma araştırması yapıyorsanız bölgenizde bulunan ve mezarlara yakın bölgelerde olan firmalar listenizin en üzerinde yer almalıdır.

Mezarcılık işleri firmaları tarafından sadece kaliteli mezar yapımı değil, aynı zamanda mezar bakımı, mezar isimliği, mezar taşı yapımı gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Bunlar arasında özellikle

Ve çok daha farklı isteğe göre hizmetler sunulmaktadır. Mezar taşı firmaları tarafından birçok hizmet sunulabilirlen ilaçlama işlemleri ise yine temizlik firmaları tarafından değil yine aynı firmalar tarafından yapılmaktadır.

Mezarlık işleri genellikle zor işler olmakla birlikte özellikle mezar toprak çökmesi gibi durumlarda işini severek yapan kişilerle çalışmak son derece önemlidir.

Mezar bakım ücretleri firmadan firmaya değişmekle birlikte aylık 50 TL gibi düşük ücretle mezarlık bakımını her ay gitmeden de mezarcılık işleri görevlilerine yaptırabilir ve sevdiklerinizin mezarının sürekli olarak temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mezarcılık mesleği

Mezarlık firmaları bünyesinde çalışan kişiler, mezarlık görevlileri olarak veya mezarcılık mesleği icra eden kişiler olarak adlandırılmaktadır.

Mezarların bakım, onarım ve temizliği gibi tüm konular gerek resmi görevliler tarafından gerek ise mezarcılar tarafından yapılmakla birlikte mezarcılık mesleği maaşı olan meslekler arasında değildir.

Mezarcı maaşları ay içerisinde yapılan mezar taşı, mezar bakımı, mezar onarımı ve diğer mezarcılık işlerine bağlı olarak değişmekle birlikte aylık 5.000 TL’yi aşan gelirleri söz konusudur.

Mezarlıklar Müdürlüğü

T.C. Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından mezarlarla ilgili tüm yönetimsel süreçler resmi olarak yürütülmekte olup mezar temizliği işleri, mezar bakım ve onarım hizmetleri, defin işlemleri ve ölü yıkama gibi işlemler Müdürlük tarafından yakından takip edilmektedir.